تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۳ دی ۹۴.::. ساعت : ۴:۳۸ ق.ظ
یک دیدگاه

شهرکی با طعم ونیز/به قلم غلام رضا خیاط

index

پارس جنوب:ونیز جزیره ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است و بصورت جزیره های کوچک است که جزیره ها به وسیله کانال هایی از هم جدا شده اند
تردد در شهر به وسیله قایق صورت می گیرد.
به گزارش  پایگاه خبری پارس جنوب   غلام رضا خیاط:شهرک جوان شهر دوراهک شهرکی جدیدالتاسیس که عمر ۲۴ و پنج ساله ای بیش ندارد و همانند نامش جوان است و نوساز و ساکنانانش عموما جوان میباشد و با توجه به اینکه ساخت و سازها مدرن ، خانه ها ویلایی و با آرشیتکت عالی سوگمندانه افکار بسیاری از سکنه مانند منازلشان و خانه هایشان مدرن نیست چرا چون بر سر درب هر ساختمانی چند گونی نمک و تعدادی عروسک قرمز رنگ میبینی که اگر برای اولین بار به شهرک جوان وارد شوی تصور میکنید بسیاری عروسک فروشی دایر کرده اند و یا نمک فروشی به راه انداخته اند و کسب و کار ی دارند ، گویا پول حسابی پارو میکنند و بازارشان رونقی دارد و مشکلات جمعیت بیکار با براه انداختن کارهای زود بازده بسامان خواهد شد . بسیار میبینید که بر سر در خانه ها آیات قرآنی نوشته شده اما در کنار آیه های کتاب آسمانی کیسه ای نمک را آویزان شده است مگر خلق الله چگونه چشمی دارند که نستجیروبالله ، خاکم به دهان آیات کریم هم چاره ساز نیست . اینها را گفتم چون شهر ک جوان مانند ونیز ایتالیا دیدنیهای فراوانی دارد ونیز ایتالیا یکی از شهرهای گردشگر پذیر جهان است و سالانه میلیونها گردشگر به این شهر می روند.
شهرونیز به لحاظ تعدادآثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است که همین امر موجب شده سالانه میلیونها نفر (بیست میلیون)به طور تخمینی از سرتاسر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند ، شهرک جوان نیز با بارش دو قطره باران مستعد ونیز شدن دارد این شهرک با تدبیر مسولان رفته رفته طعم ونیز میگیرد و تردد در آن با فایق صورت خواهد گرفت نگارنده چندی پیش به دو تن از مسولین پیشنهاد خرید چند فروند قایق ، لنج ، و یک کشتی در حد و اندازه ی رافایل یا تایتانیک دادم تا شهروندان شهرک در موقع بارندگی استفاده کنند . دو قطره باران که ریزش کرد عبور و مرور و تردد غیر ممکن میشود. چندین بار خاکریزی توسط شهرداری صورت گرفت اما هر بار با جاری شدن نزولات آسمانی موجب زحمات زمینینان فراهم شد البته این نشانه ی بی تدبیری است . علیرغم هشدار ایستگاههای هواشناسی مبنی بر اینکه سال پربارشی خواهیم داشت باز هم برنامه ریزان شهر که همیشه از فقر برنامه ریزی رنج میبرند وخودشان به تنهایی از پس همه مسایل برمی آیند و به حرف هیچ شهروند که چه عرض کنم هشدارهای کارشناسان هم جدی نمی گیرند و وقعی نمی گذارند تا این قدر گرفتار هزینه و باز پرداخت نشوند و بیمت المال با آب نرود . شوربختانه برای دومین بار اقدام به خاکریزی کردند آن هم در فصلی که مناسب نبود.
شهرک جوان داردهمانند ونیز رمانتیک میشودقهوه ونیز در شهرکی که خواهر خوانده ونیز است دلچسب میباشد . شهرک جوان طعم ونیز دارد.
غلامرضاخیاط دوازدهم دیماه

یک دیدگاه

  1. ممممم می‌گه:

    مرگ بر ضد ولایت فقیه

دیدگاه خود را به ما بگویید.